na żywo!!!

Pole tekstowe:
Pole tekstowe: Spekulacje przed Trade Deadline
Pole tekstowe: Mistrzowie grają do końca!

Hurricanes po 40 minutach gry przegrywali z Panthers już 0-3 i chyba tylko najbardziej zagorzali fani oraz niepoprawni optymiście wierzyli w to, że obrońcy Pucharu Stanleya powstaną z kolan i w trzeciej tercji odrobią deficyt trzech bramek! Hokeiści z Florydy od początku spotkania posiadali przewagę, którą w drugiej odsłonie spotkania udokumentowali zdobyciem trzech bramek. Po dwóch tercjach Canes zasłużenie przegrywali  0-3 ustępując gościom w każdym elemencie hokejowego rzemiosła! W przerwie Peter Laviolette zmienił bramkarza - zmęczonego trudami spotkania Warda zastąpił Grahame…

więcej

(Foto Yahoo/ AP )

Pole tekstowe: Porażka po karnych

W meczu na szczycie Southeast Division Hurricanes ulegli Thrashers dopiero po rzutach karnych (0-2).

W regulaminowym czasie gry padł remis 3-3, a dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia. Bramkę na wagę zwycięstwa (w konkursie rzutów karnych) zdobył Slava Kozlov.

W regulaminowym czasie gry bramki dla Huraganów zdobyli: Justin Williams, Ray Whitney oraz Dennis Seidenberg, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Caroliny. Dzięki zwycięstwu w Raleigh, Drozdy powiększyły swoją przewagę w tabeli dywizji nad Huraganami do 5 punktów.

(ESPN )

Pole tekstowe: Historia lubi się powtarzać
Pole tekstowe: Zawodnicy Caroliny w „All-Star Game”

Po raz drugi w tym sezonie Hurricanes pokonali Panthers na ich własnym lodowisku 3-2 po dogrywce.

Decydującą o losach spotkania bramkę zdobył w liczebnej przewadze Justin Williams w 2 minucie dodatkowego czasu gry. Dla drużyny z Florydy była to już dziesiąta porażka w tym sezonie poniesiona w dogrywce. Pantery pozostają jedyną drużyną w NHL, której nie udało się do tej pory zaznać smaku zwycięstwa w dodatkowym czasie gry.

więcej

(ESPN )

Dwóch zawodników organizacji Carolina Hurricanes wystąpi w Meczu Gwiazd ligi NHL, który 24 stycznia odbędzie się w Dallas. Zaszczytu gry w drużynie Konferencji Wschodniej dostąpią : Eric Staal oraz Justin Williams

Wyboru zawodników do „All-Star Game” dokonują kibice, którzy wybierają pierwszą formacje każdej z ekip oraz władze ligi, które uzupełniają skład pozostałymi wyróżniającymi się zawodnikami. W tym roku nie obyło się bez przykrych niespodzianek, które zafundowały kibicom władze ligi. W Dallas nie zobaczymy takich zawodników jak: Jarome Iginla, Paul Karyia czy chociażby Rod Brind`Amour, a wszystko przeze to, że włodarze NHL w myśl poprawności politycznej postanowili, że każda drużyna występująca w NHL będzie miała w Meczu Gwiazd swojego reprezentanta. Kolejną gafą jaką popełnili organizatorzy jest termin rozegrania tego spotkania! Środa to w USA normalny dzień pracy, więc trudno spodziewać się tłumów przed telewizorami.

Pole tekstowe: Stołeczny prysznic

Wszystkich kibiców Canes liczących na łatwą przeprawę swoich pupili w meczu z Capitals, spotkał wczoraj wieczorem zimny prysznic. Stołeczni zagrali bez respektu dla aktualnych mistrzów NHL i po bramkach: Alexandra Semina (2), Chrisa Clarka (2) oraz Alexandra Ovechkina odnieśli zasłużone zwycięstwo 5-2. Dwie bramki Stołeczni zdobyli w ostatniej minucie spotkania, kiedy to Peter Laviolette asygnował do gry dodatkowego napastnika w miejsce bramkarza. Bramki dla Hurricanes zdobyli: Erik Cole oraz Eric Staal.

(ESPN )

Hokeiści Caroliny dwukrotnie prowadzili z Lightning różnicą dwóch bramek (3-1 oraz 4-2), ale goście za każdym razem doprowadzali do wyrównania. Kiedy w 50 minucie bramkę na 5-4 zdobył Scott Walker zwycięstwo wydawało się być na wyciągnięcie ręki, ale bramka Filipa Kuby na niespełna 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry dała  Bolts wyrównanie. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w rzutach karnych lepsi okazali się przyjezdni.

więcej

Pole tekstowe: Ukarani w rzutach karnych...

(ESPN )

Pole tekstowe: Zachód lepszy od Wschodu

W 55 Meczu Gwiazd NHL, drużyna Zachodu pokonała Wschód 12-9. Spotkanie w Dallas oglądał prawie komplet publiczności, który raczej nie mógł narzekać na nudę. Spotkanie było prawdziwą ucztą dla oka i obfitowało w piękne akcje oraz spektakularne interwencje bramkarskie.

Obydwie drużyny bardziej skupiały się na grze ofensywnej, aniżeli obronie. Pierwsza i trzecia tercja była wyrównana i zakończyła się sprawiedliwym remisem 3-3. W drugiej odsłonie spotkania skuteczniejsi okazali się „Gwiazdorzy” Zachodu, którzy aż 6-krotnie zmusili do kapitulacji Martina Brodeura (New Jersey Devils). Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrano Daniela Briere (Buffalo Sabres) - zdobywcę bramki oraz czterech asyst. Nieźle zaprezentowali się gracze Caroliny. Eric Staal zdobył bramkę na 3-2 dla Wschodu , a Justin Williams również zapisał na swoim koncie jedno trafienie oraz asystę.

Pole tekstowe: Wysoka porażka...

Z bagażem siedmiu bramek wrócili ze stolicy USA hokeiści Caroliny, którzy w Verizon Center ulegli Capitals 3-7! Słaba postawa obrony oraz  Cama Warda, który obronił zaledwie 16 strzałów z 23 oddanych na jego bramkę przesądziła o wysokiej porażce. Wyśmienicie w bramce gospodarzy spisał się Olaf Kolzig, broniąc 34 strzały.

Bramki dla Huraganów zdobyli: Justin Williams, Erik Cole oraz David Tanabe.

więcej

Czym bliżej magicznej daty „Trade Deadline”, którą w tym sezonie władze NHL wyznaczyły na 27 lutego, tym więcej pojawia się plotek na temat zawodników, którzy przed Playoff mogliby wzmocnić nasz zespół .

Kibice Huraganów już od tygodnia przymierzają do gry w Raleigh prawoskrzydłowego Blues - Billa Guerina. Informację o tym, że mistrzowie NHL są zainteresowani pozyskaniem zawodnika Nutek potwierdziło w serwisie informacyjnym Radio 850 Sports the Buzz.

Natomiast gazeta News & Observer doniosła, że ostatni mecz Hurricanes - Capitals był bacznie obserwowany przez Ricka Dudley`a. Asystent Głównego Menadżera Blackhawks szuka zawodników, którzy mogliby wzmocnić obronę, a na jego celowniku znaleźli się Andrew Hutchinsona i Davida Tanabe. Jednakże z niepotwierdzonych źródeł zbliżonych do władz organizacji wiadomo, że Canes są zainteresowani Bryanem Smolinskim.

Pole tekstowe: Nie ma Cole`a, nie ma zwycięstwa...

Dobra postawa Ray Whitney`a, który zdobył dla Canes jedyną bramkę w spotkaniu to za mało, aby pokonać Toronto Maple Leafs. Goście dzięki mądrej i agresywnej grze z przodu, która momentami przypominała pojedynek wytrawnego pięściarza z juniorem, odnieśli zasłużone zwycięstwo. W bramce Huraganów wystąpił Cam Ward, który pomimo trzech puszczonych bramek spisał się nieźle, broniąc 34 strzały rywali. Pierwszy mecz w tym sezonie opuścił Erik Cole, który (na ostatnim treningu przed meczem) nabawił się kontuzji.

Pole tekstowe: Trzecia porażka z rzędu

Hokeiści Caroliny Hurricanes ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem Huragany nie sprostały na własnym lodowisku w meczu o przysłowiowe „sześć punktów” ekipie Tampa Bay Lightning przegrywając 0-4. Pierwszy shutout w karierze zanotował w tym spotkaniu bramkarz gości Johan Holmqvist, który obronił 31 strzałów.

Przewaga Canes w pierwszej tercji nie podlegała żadnej dyskusji, ale skoro nie wykorzystuje się żadnego z czterech okresów gry w przewadze to trudno wygrać mecz. Goście po raz pierwszy grali w liczebnej przewadze pod koniec drugiej odsłony spotkania i potrzebowali zaledwie 37 sekund, aby otworzyć wynik spotkania. Nasze ataki przypominały momentami bicie głową w mur, a klarowne sytuacje do zdobycia bramki można byłoby policzyć na palcach jednej ręki.

Po tej porażce aktualni mistrzowie NHL spadli na 8 lokatę w tabeli Konferencji Wschodniej.

Pole tekstowe: Huragany w Białym Domu

Prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Busch przyjął dzisiaj w Białym Domu aktulanych mistrzów NHL - drużynę Carolina Hurricanes wraz z trenerem Peterem Laviolette oraz generalnym menadżerem Jimem Rutherfordem.

Spotkanie przebiegało w miłej, sympatycznej atmosferze i nie obyło się bez kilku zabawnych sytuacji. Najbardziej rozbawił wszystkich dialog prezydenta z  M.Commodore, który dotyczył jego nowej fryzury. Na zakończenie spotkania nasz kapitan Rod Brind`Amour wręczył prezydentowi w imieniu całej drużyny jersey Canes z numerem 43.

Pole tekstowe: Porażka na własne życzenie
Pole tekstowe: Canes dołączają do wyścigu
Pole tekstowe: (05.02.2007) dodał: Batigol
Pole tekstowe: (05.02.2007) dodała: Kasia

Huragany uległy w RBC Center po dogrywce drużynie Boston Bruins 3-4 i była to już ich czwarta porażka z rzędu.

Po dwóch bramkach Erika Cole`a, Canes prowadzili już 2-0, ale Niedźwiadki w ciągu 20 minut zdołały odrobić straty, a po trafieniu Glena Murray`a na początku trzeciej tercji nawet wyjść na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził na 3 minuty przed końcem spotkania Rod Brind`Amour. Zwycięstwo w dogrywce zapewnił  bostończykom Zden Chara, zdobywając bramkę w przewadze.

The Third Period powołując się na Ottawa Sun oraz Boston Globe donosi, że obrońcy Pucharu Stanley są zainteresowani pozyskaniem gwiazdy Lotników Petera Forsberga.

Jim Rutherford podobno kontaktował się już w tej sprawie z Głównym Menadżerem Flyers - Paulem Holmgrenem. W zamian za 33-letniego Szweda, ekipa z Philadelphii chciałby otrzymać jakiegoś zdolnego prospekta oraz „pick” w drafcie.

Drużyna, która zatrudni Forsberga musi liczyć się z wydatkiem 1,2 miliona dolarów w ramach jego kontraktu, który opiewa na sumę 5,75 milionów. Pomimo tego chętnych na jego usługi nie brakuje.

(Getty Images)

5 — 4

(OT)

Newsbar: Huragany nie obronią Pucharu Stanley`a! Ray Whitney podpisał nowy, trzyletni kontrakt. Albany River Rats awansowali do playoff. Scott Walker chce zostać w Raleigh