Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej i wielu pięknych chwil w nadchodzącym Nowym Roku życzy wszystkim sympatykom Canes oraz The National Hockey League redakcja Polskiej nieoficjalnej strony Carolina Hurricanes.

Pole tekstowe: Życzenia
Pole tekstowe: Przybyli, wrócili, zwyciężyli...
Pole tekstowe: Jim Rutherford biznesową osobistością roku!

Już po 6 minutach gry Hurricanes przegrywali z Panthers 0-2 i wydawało się, że tylko jakiś wstrząs czy też cud może pomóc obrońcą Pucharu Stanleya odwrócić losy tego spotkania. Na całe szczęście takie cuda w NHL czasami się zdarzają i to nawet wtedy, kiedy drużyna oddaje na bramkę rywala zaledwie 16 strzałów!

W 26 sekundzie gry Nathan Horton podał do Olli Jokinena, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Johna Grahame…

więcej

Opiniotwórczy tygodnik biznesowy Triangle Bussines Journal wybrał Prezydenta oraz Generalnego Menadżera organizacji Carolina Hurricanes biznesową  osobistością roku.

Rutherford powiedział, że ten tytuł to zasługa całego sztabu ludzi, który w pocie czoła pracował i nadal pracuje na sukces organizacji.

„W organizacji mamy wielu wspaniałych fachowców, którzy profesjonalnie i zapałem podchodzą do swoich obowiązków, co daje później tak wspaniałe efekty.”

Podobny tytuł przyznała także Rutherfordowi pod koniec sezonu 2005/2006 gazeta The Sporting News.

(Foto Yahoo/ AP )

Słuchaj meczów Canes

na żywo!!!

Pole tekstowe: Piąte zwycięstwo z rzędu!

W pierwszym meczu po świątecznej przerwie, Hurricanes pokonali na własnym lodowisku Pantery 4-2, przedłużając tym samym swoją zwycięską passę do 5 spotkań!

Bramki dla Caroliny zdobyli: Justin Williams, Rod Brind`Amour, Scott Walker oraz Cory Stillman. Dwukrotnie Cama Warda pokonał Nathan Horton, który został wybrany trzecią gwiazdą spotkania.

więcej

(AP Photo  /Karl B. DeBlaker )

Pole tekstowe: Ostatni mecz z Sabres...

Huragany po raz czwarty w tym sezonie nie sprostały Szablom, przegrywając tym razem w HSBC Arena 1-4. Po świetnej pierwszej tercji podczas, której Canes pozwolili gospodarzom na oddanie zaledwie jednego strzału na bramkę Johna Grahame. W drugiej, w odstępie 91 sekund stracili, aż dwie bramki! Trzecią gospodarze dołożyli na kilka minut przed końcem drugiej tercji, a wynik spotkania ustalił w 60 minucie Ales Kotalik - pewnie wykorzystując rzut karny. Honorowe trafienie dla mistrzów NHL zdobył na minutę przed końcem meczu Craig Adams.

Pole tekstowe: Lider poległ w Raleigh!

Przed pierwszym wznowieniem włodarze Canes uhonorowali naszego kapitana Roda Brind`Amoura za 18 lat gry w NHL oraz zdobycie ponad 1000 punktów i 600 asyst!

Później rozpoczął się mecz, który poziomem i dramaturgią dorównywał spotkaniom finałowym Pucharu Stanleya…

Dzięki bramkom Raya Whitneya, Roda Brind`Amoura, Justina Williamsa oraz Erika Colea to Huragany wyszły zwycięsko z tego hokejowego dreszczowca, pokonując najlepszą drużynę w NHL - Anaheim Ducks 4-2. Obydwie bramki dla Kaczorów zdobył Teemu Selanne.

Pole tekstowe: Sylwestrowy kac czyli Esche zatrzymał Huragany!

Po pokonaniu najlepszej drużyny Western Conference, Huragany w sylwestrową noc nie sprostały na własnym lodowisku Lotnikom z Philadelphi przegrywając 2-5. Głównym architektem okazałego zwycięstwa Flyers był ich bramkarz Robert Esche, który obronił ponad 40 strzałów! Formą błysnął także Peter Forsberg zapisując na swoim koncie 3 asysty. Na bramkę Cama Warda hokeiści z Philadelphi oddali zaledwie 18 strzałów, ale po których młody bramkarz Caroliny aż 5-krotnie musiał wyciągać gumę z siatki. Dwie bramki dla Canes zdobył Ray Whitney.

Pole tekstowe: Ward to za mało...

Po przeciętnej, a momentami nawet słabej grze Huragany przegrały na wyjeździe z Pingwinami 0-3. Canes przez 60 minut nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie obrony gości, której pewnym punktem był bramkarz Marc - Andre Fleury, który obronił 31 strzałów. Jedynym jaśniejszym punktem obrońców Pucharu Stanleya w tym spotkaniu był Cam Ward, który pomimo trzech puszczonych bramek pokazał się z dobrej strony - popisując się kilkoma spektakularnymi interwencjami. Bramki dla drużyny z Pittsburgha zdobyli: Sidney Crosby - dwie oraz Ryan Whitney - jedną.

Pole tekstowe: 131 minut bez strzelonej bramki!

Nie tak początek Nowego Roku wyobrażali sobie kibice Huraganów! Po sylwestrowej porażce z Flyers i wtorkowej z Penguins - w czwartek mistrzowie NHL na własnym lodowisku nie sprostali drużynie  Phoenix Coyotes przegrywając 0-2! Podopieczni Petera Laviolette osłabieni brakiem Cory Stillmana oraz Breta Hedicana nie byli w stanie pokonać Josepha, który obronił 29 strzałów. Hokeiści Caroliny nie kryli po spotkaniu swego rozgoryczenia!

więcej

Pole tekstowe: Powiało optymizmem...

151 minut fani Canes czekali na bramkę swojej drużyny! Na sekundę przed końcem pierwszej tercji Ricka DiPietro pokonał Justin Williams i Huragany zeszły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Krótko po przerwie na 2-0 podwyższył Erik Cole, ale odpowiedź Islanders była niemal natychmiastowa. W 23 minucie bramkę kontaktową zdobył Trent Hunter. W 25 minucie po raz drugi bramkarza Wyspiarzy pokonał Erik Cole i zrobiło się 3-1. W 55 minucie na listę strzelców wpisał się Eric Staal, a na niespełna 3 minuty przed końcem regulaminowego czasy gry rozmiary porażki zmniejszył Miroslav Satan. Dobry mecz w bramce Caroliny zaliczył Cam Ward broniąc 33 strzały rywali.

Pole tekstowe: Dennis Seidenberg Huraganem

(Getty Images )

Jim Rutherford - Prezes oraz Generalny Menadżer Canes poinformował wczoraj wieczorem opinię publiczną, że na mocy wymiany pomiędzy Hurricanes, a Coyotes, naszym nowym zawodnikiem stał się obrońca Dennis Seidenberg. W drugą stronę powędrował natomiast center Kevyn Adams.

Seidenberg spędził do tej pory cztery sezony w NHL, a jego dorobek punktowy to 8 bramek i 25 asyst w 158 meczach. W 2001 roku Denis został wybrany w szóstej rundzie draftu przez organizację Philadephia Flyers.

Od początku tego sezonu Niemiec reprezentował barwy Kojotów, gdzie w 33 spotkaniach zdobył gola oraz zaliczył asystę.

więcej

Pole tekstowe: Canes zmietli Leafs

Dzięki wygranej 4-1 nad Maple Leafs, Hurricanes wracają do Raleigh bogatsi o cenne  2 punkty. Gospodarze prowadzili po bramce Bryana McCabe z 16 minuty , ale decydująca o losach spotkania okazała się druga tercja, podczas której Canes zdobyli trzy bramki nie tracąc żadnej. Pod koniec trzeciej tercji Liście próbowały jeszcze odmienić losy spotkania, wycofując między innymi bramkarza, ale na nic się to zdało. Bramki dla Caroliny zdobyli: Scott Walker, Eric Belanger, Eric Staal oraz Justin Williams. Cam Ward zatrzymał 29 strzałów rywali za co został wybrany pierwszą gwiazdą spotkania.

5 — 4

(OT)

Newsbar: Huragany nie obronią Pucharu Stanley`a! Ray Whitney podpisał nowy, trzyletni kontrakt. Albany River Rats awansowali do playoff. Scott Walker chce zostać w Raleigh