Słuchaj meczów Canes

na żywo!!!

Aktualności

Pole tekstowe:

W pierwszym meczu po świątecznej przerwie, Huragany pokonały na własnym lodowisku Pantery 4-2, przedłużając tym samym swoją zwycięską passę do 5 spotkań!

Ostatni raz drużyna z Raleigh miała podobną serię wiosną, kiedy sięgała po Puchar Stanley. Decydująca o losach spotkania okazała się trzecia tercja podczas, której biało-czerwono-czarni niepodzielnie rządzili na lodzie, aplikując przyjezdnym trzy bramki.

Canes od pierwszej minuty przystąpili do zdecydowanego ataku na bramkę Panter, ale Alex Auld bronił pewnie i co najważniejsze skutecznie. Nawet dwa okresy gry w przewadze nie pomogły gospodarzom objąć prowadzenia. Co nie udało się aktualnym mistrzom NHL, udało się przyjezdnym. W 12 minucie prowadzenie dla Panter zdobył Nathan Horton - był to dopiero drugi celny strzał oddany na bramkę Cama Warda. Ta bramka ewidentnie podcięła Huraganom skrzydła w wyniku czego ich ataki znacznie straciły na sile. Do końca pierwszej tercji biało-czerwono-czarni nie zagrozili już bramce strzeżonej przez Aulda. Przez większą część drugiej odsłony spotkania minimalną przewagę posiadały Pantery, ale to hokeiści Caroliny (w 36 minucie) za sprawą Justina Williamsa zdobyli bramkę! Po tej bramce Hurricanes z impetem natarli na bramkę Panter, czego efektem były między innymi kary złapane przez hokeistów gości pod koniec drugiej tercji. W 41 minucie bramkę na 2-1 dla Canes zdobył kapitan Rod Brind`Amour. 12 minut później było już 3-1, a gratulacje od kolegów za zdobytą bramkę mógł odbierać Scott Walker. Na 4 minuty przed końcem meczu, Pantery zdobyły jeszcze za sprawą Nathana Hortona bramkę kontaktową, ale na 41 sekund przed końcową syreną ich nadzieje na korzystny wynik rozwiał Cory Stillman posyłając krążek do pustej bramki.

Kolejny mecz Canes rozegrają 28 grudnia na gorącym terenie w Buffalo z miejscowymi Szablami.

(AP Photo  /Karl B. DeBlaker )

5 — 4

(OT)

Newsbar: Huragany nie obronią Pucharu Stanley`a! Ray Whitney podpisał nowy, trzyletni kontrakt. Albany River Rats awansowali do playoff. Scott Walker chce zostać w Raleigh