-Menu główne-

 

· Aktualności

· Artykuły

· Wywiady

· NHL FAQ

 

 

 

 

-Drużyna-

 

· Kadra

· W systemie

· Sztab szkoleniowy

· Statystyki

· Terminarz

· Tabele

 

 

 

 

 

-Organizacja-

 

· Historia

· Afilacje

· Hala

· Raleigh

 

 

 

 

 

-Redakcja-

 

· Skład

· Współpraca

· Polityka prywatności

 

 

 

 

 

 

-Linki-

 

· Sportowe

 

 

 

 

 

 

 

Ostatni mecz:

 

 

 

 

 

Najbliższy rywal:

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuły

Pole tekstowe: W pierwszej odsłonie comiesięcznego przeglądu poczynań naszych prospektów, pragnę przyjrzeć się nieco bliżej zawodnikom, którzy występują na codzień w Europie. 
Na Starym Kontynencie występuje na chwilę obecną sześciu naszych zawodników w tym: dwóch bramkarzy - Magnus Akerlund i Daniel Manzato, trzech obrońców - Risto Korhonen, Matej Trojovsky i Martin Vagner oraz jeden napastnik - Jonas Fiedler. 
20-letni Szwed Magnus Akerlund gra na codzień w drużynie Skovde IK, która występuje w Division 1 E (III liga szwedzka). Po 13 kolejkach jego drużyna zajmuje 2 miejsce w tabeli ze stratą 4 punktów do lidera, a Magnus może pochwalić się świetnymi statystykami bramkarskimi: GAA: 1,61, SVS%: 94,31 oraz 3 SO na koncie.
Szwajcar Daniel Manzato gra w rodzimej Nationalidze A (I liga), gdzie strzeże dostępu do bramki drużyny EHC Basel. Klub z Bazylei gra jak na razie poniżej oczekiwań i z 15 punktami zamyka tabele. W 16 rozegranych dotychczas meczach Daniel, aż 58 razy musiał wyciągać gumę z siatki przez co jego statystyki nie wyglądają zbyt imponująco. 
Risto Korhonen to podstawowy obrońca czołowej drużyny fińskiej SM-Ligi HPK Hameenlinnan. W 18 rozegranych spotkaniach Risto jeszcze nie zapunktował, ale spędził już 22 minuty na ławce kar. Korhonen posiada świetne warunki fizyczne (190 cm wzrostu, 91 kg wagi), z których często robi na lodowisku użytek. 
Dwójka pozostałych naszych obrońców występuje w lidze czeskiej. Martin Vagner gra z powodzeniem w drużynie HC Mountfield Budejovice, która od kliku tygodni jest niespodziewanym liderem Extraligi. Vagner zagrał do tej pory w 17 spotkaniach, podczas których 10 minut przesiedział na ławce kar. Matej Trojovsky cieszy na codzień swoją grą oczy kibiców I-ligowej drużyny z Kadania, gdzie w 8 spotkaniach zdobył już 2 bramki oraz odsiedział 16 minut na ławce kar. 
Prawoskrzydłowy Jonas Fiedler gra w drużynie HC Dukla Jihlava, która wstępuje w I lidze czeskiej. Po 16 rozegranych spotkaniach Jonas ma na swoim koncie 5 asyst oraz 8 minut odsiedzianych na ławce kar. 
(Batigol)

Słuchaj meczów Canes

 

 

 

 

na żywo!!!

 

 

5 — 4

(OT)

 

Newsbar: Huragany nie obronią Pucharu Stanley`a! Ray Whitney podpisał nowy, trzyletni kontrakt. Albany River Rats awansowali do playoff. Scott Walker chce zostać w Raleigh